Bojnicky-zamok

Bojnický zámok

Romantický Bojnický zámok patrí k najnavštevovanejším kultúrnym pamiatkam v strednej Európe. Prehliadky zámku sú dostupné celoročne, obľúbené sú nočné aj detské prehliadky. Každý rok sa na zámku organizujú kvalitné podujatia ako napr. Festival Duchov a Strašidiel, Rozprávkový Zámok, Rytierske Dni, Valentínsky Víkend, Vianoce na Zámku, Medzinárodný Festival Vážnej Hudby. Kalendár podujatí a viac informácií o zámku nájdete na  oficiálnych stránkach Bojnického zámku.

Lipa Krála Mateja

Lipa kráľa Mateja

Bojnická Lipa alebo Lipa Kráľa Mateja rastie v parku Bojnického Zámku a je vyhlásená za chránený prírodný výtvor. Vedeli ste, že má viac ako 700 rokov a obvod kmeňa má 11m? Je vzácnym pamiatkovým i botanicky dôležitým stromom.

ZOO Bojnice

ZOO Bojnice

Najstaršia a najväčšia zoologická záhrada na Slovensku je otvorená celoročne. Na rozľahlých voľných plochách, v jazierkach, voliérach či pavilónoch našlo svoj domov okolo 300 druhov živočíchov, od najmenších akváriových rybičiek, cez vtáky, dravú a lesnú zver až po africké slony. Obľúbeným miestom v ZOO je aj vyhliadka so skvelým pohľadom na zámok.

Falconers Aquila Bojnice

Sokoliari Aquila

V tesnej blízkosti Bojnického Zámku a ZOO sa nachádza prírodný amfiteáter sokoliarov Aquila. Vystúpenia s dravcami, ohňová show alebo vystúpenia skupiny historického šermu Bojník patria k tradičným atrakciám Bojníc.

Swimming Pools Čajka Bojnice

Kúpalisko Čajka

Termálne kúpalisko sa nachádza pri Bojnickom Zámku a ponúka kúpanie v novovybudovaných nerezových bazénoch. Nájdete tu plavecký bazén, rekreačný bazén s divokou riekou, detské bazény, tobogány, vodné šmýkali aj ihriská.

Dinopark Bojnice

Dino park

Poznávacie dobrodružstvá v Dino Parku sú zábavou pre deti aj dospelých.

Muzeum Praveku Bojnice

Múzeum praveku – Prepoštská jaskyňa

Bojnice sú považované za klenot pravekých dejín, najvzácnejšiu lokalitu sídla neandertálskeho pračloveka na území Slovenska. Múzeum praveku, ktoré sa nachádza na pôvodnom mieste, ktoré v praveku neandertálci osídlili (areál travertínovej Prepoštskej jaskyne), približuje zaujímavou formou ich život: aké kamenné nástroje si dokázali vyrobiť, čo jedli, aké lovili zvieratá, čo si obliekali, ako si delili v pravekej tlupe prácu, aby prežili… Každý rok pripravuje Múzeum praveku pre milovníkov dávnej histórie zaujímavý program (veľkonočné tvorivé dielne pre deti, nočné prehliadky za svetla horiacich fakieľ, vzdelávací program pre školy s atraktívnou súťažou…). Všetky informácie o múzeu nájdete na www.muzeumpraveku.sk. Vitajte v praveku – v dobe, kedy sa každý deň tvrdo zápasilo o holý život…

Centrum Bojníc

Mestečko Bojnice

Vychutnajte si „len tak“ denné či nočné prechádzky romantickými Bojnicami. Obdivujte renesančné a barokové domy, objavte malebné zákutia mesta v jeho uličkách alebo okolo zámku. Námestie prešlo v roku 2011 rekonštrukciou, čo umožnilo viac priestoru pre pešiu zónu.
Čo sa deje v meste a aktuálne programy podujatí nájdete na www.codnes.sk

Bojnice kúpele

Kúpele Bojnice

Areál Bojnických kúpeľov je starostlivo udržiavaný a patrí k najkrajším kúpeľným miestam na Slovensku. Rozsiahly kúpeľný park je ideálny na prechádzky v každom ročnom období. Pre verejnosť je dostupný vodný a saunový svet, kúpanie v sústave vnútorných aj vonkajších bazénov s prírodnou liečivou termálnou vodou, využitie sáun, masážnych služieb alebo priestorov posilňovne. K dispozícii je aj kúpanie pre deti.

Hipocentrum Majer Bojnice

Jazdecký areál a hipocentrum Majer v Bojniciach

V blízkosti Bojnických kúpeľov sa nachádza Jazdecký areál Majer, kde máte možnosť  jazdiť na koni, vyskúšať si kŕmenie koní ako aj dozvedieť sa niečo o ich živote a vyskúšať si starostlivosť o ne. V ponuke je rekreačné jazdenie alebo kurz jazdenia, hipoterapia pre Vás a Vaše deti.

Zoskok Letisko Prievidza

Vyhliadkové lety, tandemové zoskoky

Chceli by ste zažiť adrenalínové dobrodružstvo alebo rekreačné lietanie? Alebo by ste sa chceli naučiť pilotovať vetroň? Na letisku v Prievidzi máte o zábavu postarané. Viac informácií ponúka www.zoskok.skwww.aeroklub-prievidza.sk.

Golfclub Scotland Sebedrazie

Tréningové centrum, Golf Club Scotland v Sebedraží

Naučte sa toto leto hrať golf. Za výhodne ceny si môžete osvojiť základy hrania golfu, zahrať si golf, alebo pomocou trénera sa naučiť hrať golf a to na profesionálnom golfovom ihrisku, ktoré navrhol popredný škótsky dizajnér Tom Mackenzie. Deti do 18 rokov s platiacim rodičom majú vstup zdarma.

Waterland Sebedrazie

Vodný svet Sebedražie, pri Prievidzi

Rekreačná oblasť neďaleko Bojníc a Prievidze ponúka možnosť celodenných aktivít.   Zažiť tu môžete rybačku bez rybárskeho povolenia, uloveného kapra či pstruha si ugrilovať a vychutnať v pirátskej lodi Jacka Sparrowa, zahrať si pri tom minigolf, alebo šach ako aj vidieť jedinečnú račiu farmu.
Navštívte počas Vášho pobytu u nás v penzióne Bojnice Vodný Svet v Sebedraží a strávte s Vašou rodinou a priateľmi netradičný deň. Vstup do areálu vodného sveta je zdarma. Súčasťou je krásne prírodné prostredie, preliezky pre deti, rybníky, umelecké diela, šach a ďalšie zaujímavé atrakcie.

rak riecny

Račia farma

Súčasťou areálu vodného sveta v Sebedraží je Račia farma – jediná na Slovensku s chovom vzácneho raka riečneho.Raka si môžete sami uloviť. Farma odporúča ochutnať račie mäsko  v maslovo-cesnakovej omáčke s bylinkami, podávané na originálnom keramickom “račom” tanieri.

Coalmining Museum Prievidza Bojnice

Hornonitrianský banský skanzen

Cez autentické prostredie od samotnej prípravy na prehliadku, návštevu jedinečných priestorov, cestu vláčikom v podzemí, samotnú banskú expozíciu, až po ukončenie prehliadky,sa má možnosť návštevník vžiť do pocitov baníka so všetkým, čo k tejto profesii patrí.
Expozícia približuje dejiny hnedouhoľného baníctva na Slovensku v konkrétnych podmienkach regiónu Hornej Nitry. Príďte sa aj Vy na chvíľu stať baníkmi v banskom skanzene jediného svojho druhu na Slovensku, získať nové, zaujímavé poznatky a zažiť niečo, čo tu ešte nebolo.

Bojnice a okolie

Turistika, cyklistika, lyžovanie

Oblasť Hornej Nitry poskytuje nespočetné možnosti na pešiu turistiku, horskú i cestnú cyklistiku, zjazdové i bežecké lyžovanie a pre nenáročných aj  snowboarding. To najlepšie z turistiky Vám ponúka Kľak ako aj zdolanie Veľkého či Malého Griča, Vtáčnika alebo Magury. K významným a najbližším lyžiarskym strediskám patrí Cígeľ (s obľúbeným nočným lyžovaním), Remata alebo Fačkovské Sedlo.

1043_monigolfprievidza1_1295470657

Minigolf

Necelých pätnásť minút chôdze od nášho Penziónu sa nachádza Minigolfové ihrisko. Areál je umiestnený v rozľahlom mestskom parku v Prievidzi a je zárukou oddychu aj zábavy.  Náradie si môžete zapožičať na mieste a občerstviť sa môžete v bistre Golfík.

Club 333

Bary a Cluby

Zábavu až do rána Vám ponúkajú miestne podniky, bary aj cluby. Ak máte chuť na dobrý cocktail, odporúčame Vám zájsť napr. do Varadero Cubans Cocktail Bar alebo nefajčiarskeho Big Bang Bar. Ďalšie bary a puby nájdete aj priamo na námestí. Vytancovať sa až do rána môžete v miestnych cluboch – Club 333 (len 15 minút chôdze od nášho penziónu) alebo Jantár Club.

wellness Bojnice Roma Club

Wellness & Fitness v Hoteli Pod Zámkom

Sauny, výrivka, masáže, spa procedúry, solárium aj aromaterapia – to všetko na Vás čaká vo wellnesse Hotela Pod Zámkom, na námestí v Bojniciach, cca 700m od nášho penziónu.  Zárukou oddychu je okrem spomínaných služieb aj príjemná atmosféra a profesionálny personál.  Pre aktívnejších je k dispozícií aj posilňovňa.

Bojnicky dvor

Bojnický Dvor

V areáli pri sokoliaroch a vedľa zámku sa nachádza Bojnický dvor - “dedinka” ľudových remesiel s reštauráciou. V štýlových starodávnych drevených domčekoch sa usídlili ľudoví remeselníci, ktorí tu prezentujú svoje umenie a ponúkajú možnosť spoznať ľudové remeslá. V niektorých domčekoch si môžete remeslá vyskúšať ale aj zakúpiť si výrobky umeleckých remeselníkov. Posedieť si môžete v ľudovej reštaurácii a vychutnať si pri tom krásny výhľad nielen na domčeky, ale aj okolitú prírodu. Zažijete tu pocit, ako to bolo na slovenských dedinkách “kedysi”.

galeria velvet

Galéria Velvet

Nachádza sa v centre Bojníc a prezentuje predovšetkým tvorbu súčasných slovenských i zahraničných umelcov. Galéria ponúka aj drobné úžitkové umenie ako originálne šperky, keramiku, kováčske výrobky a umelecké sklo. V priestoroch galérie sa konajú vernisáže, komorné divadelné predstavenia, spoločenské večery či hudobné koncerty, pre aktuálne podujatie sledujte webovú stránku www.velvet.sk .

Kofíčko Bojnice

Kofíčko

Útulná nefajčiarska kaviarnička a bar v centre Bojníc s príjemnou atmosférou. Obľúbená kaviareň miestnych, ktorá neustále prekvapuje novinkami. Ponuka zahŕňa rôzne druhy káv, čajov, nealko aj alko nápojov, smoothies ale aj chutné domáce a aj vegánske koláče.  Ak vás pri vysedávaní pochytí hlad, ochutnať môžete výborné panini alebo mini pizzu.  Náš tip: niektoré piatkové alebo sobotňajšie večere sa kaviareň zmení v štýlový lounge bar s nevtieravou  živou hudbou (live DJs) v štýle nu jazz, house, bossanova. Atmosféra je tu o to lepšia. V lete zas milujeme vysedávanie na teraske a pri dobrom cocktaily sledujeme live Jazzové koncerty kapiel vystupújucich priamo oproti baru na námestí.

Hvezdaren Partizanske ubytovanie Bojnice

Hvezdáreň v Partizánskom

Túžite pozorovať oblohu akoby ste ju mali na dlani? Navštívte ďalšiu zaujímavosť  neďaleko Bojníc  - hvezdáreň v Partizánskom, vzdialená necelú pol hodinku jazdy autom z Bojníc. Pozorovania sú možné od mája do septembra, každú stredu, piatok a prvú sobotu v mesiaci, za priaznivého počasia do 22:00hod. Dostupná je aj 3D projekcia, viac informácii nájdete na webovej stránke hvezdárne www.hvezdaren.sk . Hvezdáreň vám ponúka tento zážitok iba za 1 euro!

Mysterium Bojnice

Mystérium Bojnice

V  Bojniciach pribudla ďalšia “atrakcia”,  alebo lepšie povedané hra, či priestor na trávenie voľného času. Je to MYSTÉRIUM BOJNICE – escape room – teda zábavná logická spoločenská hra pre skupiny 3-6 ľudí. Podstatou je tematicky zariadená miestnosť s hádankami a tajnými skrýšami, ktoré účastníci hry postupne nachádzajú a riešia.  Na vylúštenie záhady miestnosti majú hodinu. Objavenie kľúčov k tajným skrinkám, pochopenie symbolov a odvaha v rozhodovaní sú podmienky pre otvorenie východu, a tak zdolanie hry.  Výborné je to, že priestory Mystéria sú otvorené denne, celoročne a za každého počasia.  Viac informácií nájdete na www.mysterium.sk, kde si môžete hru aj priamo rezervovať.

 

Bojnice zámok

 

Atrakcie v Bojniciach

ďalší prehľad atrakcií v Bojniciach nájdete na tomto linku:  https://www.sorger.sk/blog/kam-na-vylet-v-bojniciach